Mleko kokosowe - fakty, które musisz znać

mleko kooksowe

Mleko kokosowe stało się w ostatnich latach dość popularne, ale czym właściwie jest? Jest to kremowy płyn otrzymywany z mięsa dojrzałych kokosów.

Mleko kokosowe

Jest to jadalny, kremowy płyn otrzymywany ze startego mięsa orzecha kokosowego. Różni się od wody kokosowej (płynu znajdującego się wewnątrz młodego kokosa). Różni się również od kremu kokosowego, który powstaje poprzez zmieszanie mleka kokosowego z wodą i odstawienie do momentu oddzielenia się tłuszczów.

Mleko kokosowe można również przygotować w domu poprzez zmiksowanie i odcedzenie startego miąższu kokosa. Mleko kokosowe jest bogate w witaminy, minerały i błonnik pokarmowy oraz ma niski indeks glikemiczny. Zawiera zdrowe tłuszcze, które są niezbędne dla organizmu człowieka. Ma również niską zawartość sodu i nie zawiera cholesterolu.

Jak robi się mleko kokosowe?

Mleko kokosowe jest wytwarzane ze startego miąższu kokosa, czyli białego miąższu znajdującego się pomiędzy brązową skorupą zewnętrzną a wewnętrzną brązową. Do wyprodukowania jednej puszki mleka kokosowego potrzebny jest miąższ z około dwóch lub trzech orzechów kokosowych. Jest ono wzbogacone o witaminy, minerały i błonnik pokarmowy. Ma niską zawartość sodu i cholesterolu. Orzechy kokosowe są najpierw prażone w piecu, aby wzmocnić ich smak, a następnie tarte, aby uzyskać mleko kokosowe.

Jak smakuje mleko kokosowe?

Mleko kokosowe smakuje jak mieszanka kokosa i wody. Ma lekki, tropikalny smak. Mleko kokosowe ma wysoką zawartość tłuszczu, więc najlepiej stosować je z umiarem.

Korzyści z mleka kokosowego

Mleko kokosowe jest świetnym źródłem kilku składników odżywczych, które są niezbędne dla zdrowego organizmu. Jest bogate w witaminy i minerały, takie jak żelazo, potas i mangan. Zawiera również błonnik pokarmowy, który pomaga w trawieniu. Ma niską zawartość sodu i nie zawiera cholesterolu. Wiadomo również, że pobudza metabolizm, pomaga w utracie wagi i poprawia zdrowie serca. Jeśli jesteś uczulony na orzechy, powinieneś unikać spożywania mleka kokosowego. Może również powodować reakcję u osób uczulonych na mleko.

Ostatnio na blogu:

Kokosowa tarta z dżemem wiśniowym - przepis

Czy wiesz, że orzechy kokosowe są najobfitszym źródłem energii pokarmowej, minerałów i witamin w lasach tro

Rozwiń

Domowa musztarda - najlepszy przepis

Musztarda to nie tylko dodatek do kanapek! To także uniwersalna przyprawa, którą można wykorzystać na tak w

Rozwiń

Przepis na najlepsze czekoladowe ciasteczka z kremem kakaowym

Jeśli szukasz najlepszego przepisu na czekoladowe ciasteczka, to trafiłeś we właściwe miejsce. Te kruche ci

Rozwiń

6 sposobów na wykorzystanie kuskusu w diecie

Kuskus jest wytwarzany z mąki pszennej i ma podobną konsystencję do makaronu. Niska zawartość tłuszczu, wys

Rozwiń

Jak zrobić ciasto czekoladowo z pomarańczą

Jeśli jesteś miłośnikiem pomarańczy i czekolady, z pewnością pokochasz ten przepis na ciasto czekoladowo-po

Rozwiń

Fakty o mleku krowim, których możesz nie znać

Prawdopodobnie słyszałeś, że mleko krowie nie jest najlepszym źródłem wapnia lub witaminy D, albo że ma duż

Rozwiń