Jak zrobić makaron z cukinii – prosty przepis

Redakcja

27 listopada, 2023

Makaron z cukinii (znany również jako zoodles) to świetny sposób na dodanie dawki warzyw do swojej diety. Jeśli chodzi o tworzenie diety wypełnionej zdrową żywnością, może być trudno znaleźć coś, co wszyscy lubią. Jednak makaron z cukinii jest jednym z pokarmów, które większość ludzi lubi. Aby zrobić makaron z cukinii, będziesz musiał odciąć końce cukinii, a następnie użyć spiralizera lub mandoliny do krojenia, aby stworzyć długie nitki makaronu z warzywa. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby zrobić to łatwo i szybko w domu.

Rzeczy, których będziesz potrzebował

  • Cukinia – Będziesz potrzebował jednej dużej cukinii na każde 3 osoby.
  • Ostry nóż – Będziesz potrzebował noża, który jest wystarczająco ostry, aby łatwo odciąć końce od cukinii. Tępe noże mogą prowadzić do złych cięć i ryzyka zranienia.
  • Deska do krojenia – Do tego przepisu potrzebna będzie co najmniej jedna deska do krojenia. Duża i mocna deska do krojenia jest najlepsza.

Jak zrobić makaron z cukinii?

Zacznij od umieszczenia cukinii na spiralizerze, przekręcając korbkę, aby przeciągnąć makaron z cukinii przez urządzenie. Kiedy już skończysz, możesz dodać je do dowolnego dania.

Potrawy z makaronu z cukinii

Chociaż makaron z cukinii jest najczęściej używany do zastąpienia makaronu w daniach, możesz go wykorzystać w wielu przepisach. Niektóre z najpopularniejszych dań wykorzystujących makaron z cukinii to:

  • Zoodles z łososiem: Łosoś jest doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, białka i witamin z grupy B, więc jest to świetne jedzenie dla każdego!
  • Makaron z pieczarkami, pomidorkami cherry i parmezanem: To proste danie jest idealne jako dodatek lub jako danie główne dla wegetarian. Kremowy sos jest wykonany tylko z dwóch składników.
  • Zoodles z mielonym indykiem, czosnkiem i grzybami: Ten przepis jest można łatwo uczynić wegańskim poprzez użycie tofu zamiast mielonego indyka.

Makaron z cukinii to świetny sposób na dodanie warzyw do swojej diety!

Polecane: