O nas

kuchnia

Dzieląc się przepisami i technikami gotowania, profesjonalni kucharze chcą zainspirować wszystkich domowych kucharzy.
Jest też wiele osób, którym trudno jest gotować w domu z wielu powodów. Jednak wszystko, czego potrzeba, to odrobina wysiłku.
Prowadząc bloga, można dzielić się z innymi swoimi własnymi kreacjami kulinarnymi, aby mogli uczyć się z Twoich doświadczeń.

Wybieraj lokalną żywność

Ludzie są bardziej niż kiedykolwiek zainteresowani spożywaniem lokalnie uprawianej żywności, a popularność odwiedzania rynków rolnych w celu zaopatrzenia się w świeże produkty na początku lata trwa przez cały rok. Niestety, nie oznacza to, że zdobycie składników pozyskiwanych lokalnie stało się łatwiejsze. Wręcz przeciwnie, pozyskiwanie wysokiej jakości produktów lokalnych może być jeszcze większym wyzwaniem niż kupowanie produktów nielokalnych. Musisz wiedzieć, skąd pochodzi Twoje jedzenie, niezależnie od tego, czy zostało przywiezione z połowy kraju, czy tylko z drugiego końca miasta.

Blog kulinarny z poradami i wskazówkami dla kucharzy domowych i profesjonalnych szefów kuchni oferujący łatwe pomysły na przepisy, techniki gotowania, recenzje produktów i zakulisowy wgląd w życie jako szef kuchni.

Jest wiele powodów, dla których jedzenie lokalne jest dobrym pomysłem. Po pierwsze, jest to zdrowsze, ponieważ produkty są świeższe i nie przebyły długiej drogi. Jest to również tańsze, ponieważ nie płacisz za koszty transportu. Kiedy jedzenie podróżuje na dużą odległość, traci wiele ze swojej jakości. Oznacza to również, że emitowana jest mniejsza ilość gazów cieplarnianych, ponieważ produkty nie są przywożone ciężarówkami z innych stanów lub krajów. Ponadto, kiedy kupujesz i jesz lokalnie, wspierasz swoją społeczność. Upewniasz się również, że Twoje dostawy żywności są bezpieczne. Kiedy kupujesz produkty importowane, nie wiesz, jakie są warunki uprawy, co może prowadzić do chorób przenoszonych przez żywność.